KOUPELNY PRO SVATÉ NA ELJONU

Prosba o podporu sbírky, kterou pořádá Římskokatolická farnost - děkanství Vrchlabí
Datum konání akce
probíhá: 18. 4. - 31. 12. 2024

Vážení přátelé,
zdravím Vás ze Špindlerova Mlýna a dovoluji si Vás oslovit s prosbou o pomoc.

Již od roku 2000 nabízí na faře ve Špindlerově Mlýně svoje aktivity obecně prospěšná společnost Eljon (www.eljon.cz). Loni uplynulo 20 let od doby, kdy byla dokončena rekonstrukce 200 let staré fary a toto horské centrum bylo otevřeno pro veřejnost.

Abychom zlepšili zázemí pro hosty, plánujeme letos k pěti pokojům vestavět vlastní koupelny. Na platformě Donio jsme proto založili sbírku s názvem Koupelny pro svaté na Eljonu, do které mohou zájemci podle možností přispět. Začínáme prvním pokojem s vlastní koupelnou. Jakmile se cílová částka vybere, chceme pokračovat dalšími.

Rekonstrukci zajišťuje Římskokatolická farnost - děkanství Vrchlabí. V tomto případě tedy neposílejte dar na účet Eljonu. Nejlepší a nejjednodušší způsob podpory je přímo přes platformu Donio kliknutím na tento odkaz. Děkujeme.

Od počátku k nám jezdí nabírat síly zdravotníci a pracovníci hospiců, rodiny s dětmi a senioři, snoubenci a manželské páry, skauti a školní třídy, farní, řeholní a další společenství. Abychom mohli tuto neziskovou činnost provozovat, poskytujeme také komerční ubytování. Celkem v letech 1997 - 2022 využilo nabídky Eljonu k různým aktivitám a k ubytování více než 21 500 hostů, proběhlo zde na 612 prospěšných akcí. Ročně zde ubytovaní hosté využijí asi 4000 nocí. 

Pokud jste u nás ještě nebyli, jste k nám samozřejmě srdečně zváni na dovolenou nebo na některou akci, abyste si nové koupelnové zázemí mohli vyzkoušet na vlastní kůži. Jménem vrchlabské farnosti i střediska Eljon Vám upřímně děkuji za Vaši případnou pomoc a vyprošuji Boží požehnání.

S úctou a vděčností

P. Jiří Šlégr

Římskokatolická farnost – děkanství Vrchlabí
Nám. Míru 287, 543 01 Vrchlabí 1
tel.: +420 604 690 294
e-mail: rkf.vrchlabi@dihk.cz 
www.farnostvrchlabi.eu 
www.eljon.cz 

Zajímavé odkazy:

Článek k 20. výročí otevření Eljonu ve Špindlerovských novinách (str. 3)

Video v Křesťanském magazínu ČT2 o horském středisku Eljon (reportáž začíná na 11:44)

Měsíčník královéhradecké diecéze Adalbert (k výročí 20 let Eljonu str. 1, 4-7, zadní strana)

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.